Ako pomáhajú technológie v boji s koronavírusom

Text: Oludoch.sk | Foto: Vidsplay/StockSnap | Infografika: Editori.sk | Publikované: 9. marca 2020

Vedci sa snažia maximálne zamedziť šíreniu nového koronavírusu a čo najskôr prísť s protilátkou. V tom im významne pomáhajú aj technológie.

Šírenie nového koronavírusu spôsobujúceho ochorenie známe ako COVID-19 síce nie je pod kontrolou, moderné technológie však môžu významne prospieť v prípade, že sa ľudstvo dostane do krízy.

Technológie pomáhajú vo viacerých oblastiach – či už ide o hľadanie účinnej protilátky, monitorovanie počtu nakazených, diagnostikovanie nákazy koronavírusu, alebo snaha o eliminovanie ďalšieho rozširovania.

Čínsky prezident Si Ťin-pching, pred časom vyzval technologický sektor v krajine, aby pomohol bojovať s epidémiou. Viacero čínskych, ale aj svetových technologických gigantov si uvedomilo vážnosť situácie a nezištne pomáhajú prostredníctvom svojich technológií. Zvyšujú úsilie v oblasti budovania zdravotníckej techniky, umelej inteligencie aj nových technológii.

Práve moderné technológie môžu predstavovať kľúč v úspešnom boji s koronavírusom, ktorým sa celosvetovo nakazili tisíce ľudí. Ako moderné technológie, vrátane umelej inteligencie, pomáhajú v boji s koronavírusom si môžete pozrieť v nasledujúcej infografike.

Zdroje:
BBC.COM
Sifted.eu
Thenextweb.com
Thenextweb.com

a